هر کدورت را که بینی چون صفایی رفت، رفت ...

ساخت وبلاگ
چکیده : زیباترین صحنه ی امروز صبحم دیدن جنگ و جدال گربه ی غرغروی کوچه با آنتن سقفی یه ماشین بود!  داشتیم توی... با عنوان : هر کدورت را که بینی چون صفایی رفت، رفت ... بخوانید :
زیباترین صحنه ی امروز صبحم دیدن جنگ و جدال گربه ی غرغروی کوچه با آنتن سقفی یه ماشین بود! 

داشتیم توی کوچه می رفتیم به سمت اداره ... که یهو آبجی خانوم گفت ای وای اینو ببین ... چرا هی بالا پاییین می پره ... توجهم به گربه ی حنایی رنگ روی سقف ماشین جلب شد .... گفتم : اِ ... این که همون گربه غرغروئه ست ... به ماشین که نزدیک شدیم کاشف بعمل اومد که جناب گربه دارن با آنتن ماشین بازی میکنند! ... البته یکمی بازی شون خشن و با چنگ و دندون و بپر بپر همراه بود! 

خلاصه که این صحنه ی خنگولانه اولین خنده ی دم صبح رو بهمون هدیه داد!

___________________________________________________________

کلی مطلب فلسفی و غیرفلسفی نوشتم که بلاگفا خوردشون ... 

واقعا دیگه حوصله ی نوشتنشون رو ندارم ... 

اما به دلایلی سعی می کنم دوباره بنویسمشون هرچند معتقدم مطالبی از این دست، همون بار اول که نوشته میشن مستقیما از یه سرچشمه ی زلال در اعماق ذهن نشأت می گیرن ... بی اینکه ما توی جوششون خیلی دخل و تصرفی داشته باشیم ... و اون بار اول بیشتر نقش ترنسمیشنی داریم اما بارهای بعد یه چیزی از جنس خودآگاه آدم - با تمام متعلقاتش - روی نوشته ها سایه میندازه و دیگه اون حالت اوریجینال رو ندارند انگار ... 

___________________________________________________________

 چه چیزی می تونه علیرغم  وجود وجهه ی کلی مناسب از یک مجموعه،  باعث انقلاب و در نهایت سقوط اون مجموعه بشه ؟

این موضوع بحث اول صبح ما بود ...

هرچند من در مسائل سیاسی و اجتماعی نه صاحب نظرم و نه حتی یه آدم آگاه ... اما نظر شخصی و فردی من بر اساس تجاربی که در زندگیم داشتم اینه:

به نظر من یه مجموعه وقتی دچار سقوط میشه که توزیع توجه - چه مادی چه معنوی - در بین اجزاء اون کافی و مناسب نباشه. در اینصورت حتی اگه اون مجموعه در خط مشی های کلی خودش یه مجموعه ی منظم و بارور باشه، چون اجزاء اون دچار چند دستگی هستند، این مجموعه در لایه های زیرینش دچار آسیب و پراکندگیه و به زودی دچار آشوب میشه و در نهایت این آشوب مرزهای کلی رو هم در هم میشکنه ... 

شاید یکی از راههای جلوگیری از این مساله و ایجاد یه امنیت نسبی پایدار این باشه که تک تک اجزاء اون مجموعه - و دقیقا تک تک اجزاء - از توجه لازم برخوردار بشن و حتی اگر در مسیر تحقق اهداف ضروری و یا ضرب العجل های مهم، این توزیع توجه در کوتاه مدت تحت الشعاع قرار گرفت باید در اولین فرصت ممکن جبران بشه تا امنیت مجموعه به مخاطره نیفته. 

و البته لازم به ذکره که توجه خودش نمودها و دسته های مختلفی داره و لزوما برای تک تک اجزاء مجموعه یکسان نیست ... این مستلزم شناخت مدیران و رووسا و گردانندگان مجموعه از اجزاء اون هست. 

نوشته شده توسط نسیم  | لینک ثابت |
کدورت,صفایی,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 30 شهريور 1396 ساعت: 23:05